Konkurs o św. Janie Bosko

Dnia 21 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Biograficznego o św. Janie Bosko. Organizatorami konkursu byli katecheci z SP nr 1: s. Izabela Gryń, p. Bartosz Steuer i p. Jowita Kloczkowska. W konkursie uczestniczyło po czterech laureatów wyłonionych w I etapie z poszczególnych szkół: SP nr 1, SP nr 78 i SP nr 107. Zawodnicy zmagali się z ciekawymi zadaniami np. rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle, odgadywali fragmenty filmu, układali trzecią zwrotkę do piosenki pt.: „Gdy Janek Bosko jeszcze małym chłopcem był”, czy też szukali pytań w drzewku szczęścia.

W konkursie zwyciężył zespół z SP nr 1: Natalia Ćwiklińska, Maja Czapla, Bartłomiej Dziedzic i Dominik Głowacki przygotowany przez s. Izabelę Gryń i p. Bartłomieja Steuer. II miejsce zajął zespół z SP nr 107: Izabela Minoska, Barbara Turniak, Martyna  Matys i Alicja Kalinowska przygotowany przez p. Elżbietę Bąk i p. Magdalenę Liszkę.  

III miejsce zajął zespół z SP nr 78: Julia Noczyńska, Julia Jurek, Klaudia Czeszek i Kacper Kaniuka przygotowany przez ks. Krzysztofa Smardzewskiego i p. Magdalenę Baranowską. Sponsorem nagród był ksiądz Krzysztof Bucyk – proboszcz z parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu.

Konkurs o św. Janie Bosko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *