SCHOLA MŁODZIEŻOWA

Obecnie schola animuje liturgię pod batutą s. Longiny Majtki FMA

Próby odbywają się w Salezjańskim Domu Młodzieżowym w piątki o godzinie 19.00 oraz w niedziele o 16.00. Pragniemy pomagać przeżywać młodym ludziom spotkanie z Jezusem na mszach mlodzieżowych o godzinie 17.00 oraz w pierwsze piątki miesiąca o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy nowe osoby, tel. do s. Longiny 516 018 366.

 

Schola Nowy Dzień – historia

Schola Nowy Dzień została założona w parafii św. Michała Archanioła na Ołbinie we Wrocławiu przez ks. Roberta Gajewskiego we wrześniu 2009 roku, kiedy odbywał w parafii asystencję jako kleryk. Jeszcze w tym samym roku schola odniosła sukces zajmując trzecie miejsce na przeglądzie piosenki religijnej w parafii Chrystusa Króla.
Od samego początku schola służyła na mszach kandydatów do bierzmowania, przez co w krótkim czasie przyłączyło się do niej wiele osób mających przyjąć ten sakrament w ciągu dwóch lat. Ta służba przez cały czas działalności była głównym zadaniem Scholi Nowy Dzień. Kiedy nadarzyła się okazja ks. Robert zabrał scholę do salezjańskiego studia w Lądzie, gdzie z pomocą obecnych tam muzyków nagrali wersje demonstracyjne trzech autorskich utworów.
Po pierwszym roku działalności scholi ks. Robert zakończył okres asystencji w parafii św. Michała, co oznaczało zmianę prowadzącego. Kleryk przewidując to poprosił Dominikę Woszczyk o zaopiekowanie się scholą. Dzięki jej pomocy, członkowie scholi nabyli doświadczenie potrzebne do dalszego funkcjonowania scholi, kiedy Dominika musiała już skupić się na studiach w roku 2011.
Początki samodzielnej działalności były ciężkie, ale z czasem schola rozwinęła się do tego stopnia, że grała na bierzmowaniach, komuniach, festynach parafialnych, a nawet na ślubie. W marcu 2012 roku schola Boża Ferajna zaprosiła Nowy Dzień na nagranie trzech utworów na płytę „Mój Zbawiciel”, nad którą pracowała.
W sierpniu 2013 roku z inicjatywy ks. Krzysztofa Smardzewskiego schola nagrała siłami parafii amatorską płytę pt. „Nasz Pan”, na której znalazło się 10 utworów. Schola promowała płytę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie i w parafii św. Michała Archanioła.
W październiku 2014 roku wielu członków scholi miało już dużo innych obowiązków. Wtedy z powodu braku nowych członków schola zakończyła działalność.
W roku 2015 kl. Krzysiek Jaskólski założył nową scholę młodzieżową.

poniżej zdjęcie składu naszej scholi