Oratorium

Oratorium to środowisko wychowawcze, którego głównym celem jest integralny rozwój młodego człowieka. Dla wychowanków jak również wolontariuszy pracujących w oratorium w praktyce to miejsce, środowisko i klimat rodzinności. Tu można przyjść, spędzić czas przy zabawie, porozmawiać, włączyć się w działalność różnych grup, uzyskać pomoc w nauce. Panuje tu przyjazna, radosna i pełna rodzinności atmosfera. Jest to miejsce, gdzie człowiek może stawać się lepszy, rozwijać swoje talenty, wzrastać w swoim człowieczeństwie oraz przybliżać się do Boga.

Oratorium jest miejscem spotkania i wzrastania. Radosna duchowość, taniec, momenty formacyjne, muzyka, teatr, sport… to konkretne narzędzia dane ludziom młodym, by mogli dojrzewać i rozwijać w sobie umiejętność bycia darem dla innych, odkrywać wewnętrzne bogactwo, którym należy się dzielić. Żyć charyzmatem św. Jana Bosko, dzieląc z innymi swoją radość życia, znaczy przeżywać swoją codzienność w sposób nadzwyczajny, odkrywać własne życie jako wyjątkowe i niepowtarzalne.

Nasze Oratorium jest dla nas… domem!

 

NASI PRZEWODNICY I OPIEKUNOWIE

Istnieją osoby, które pragną dzielić swój czas, talenty, wewnętrzne bogactwo i serce z innymi. Istnieją młodzi ludzie, którzy dotknięci uśmiechem ks. Bosko, zobaczyli horyzont, który sięga poza to, co widzialne i odważnie idą drogą świętości. Swój entuzjazm wiary i radość życia chcą dzielić z innymi, stając się wychowawcami i animatorami grup młodzieżowych i dzicięcych. Podejmują oni trud osobistej formacji, by bardziej być niż mieć. By z sercem Dobrego Pasterza wskazywać dzieciom i młodzieży prawdziwe dobro i piękno w życiu.

Świetlica środowiskowa „Oratorium im. św. Jana Bosko” działa od kilkunastu lat przy parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu, na terenie dzielnicy Ołbin. Inicjatorami świetlicy i głównymi odpowiedzialnymi za dzieło są Księża Salezjanie, którzy żyją i kierują się programem apostolskim i wychowawczym św. Jana Bosko, stawiając sobie za cel dobro dzieci i młodzieży.